Úvod
- Hlavní stránka

Prosiměřice
- Historie a zajímavosti
- Publikace o Prosiměřicích
- Prosiměřicko na mapě

Vlastivědné zajímavosti
- Znojemsko
- Regionální WWW
- Osobnosti regionu
- Prosiměřické okolí
- Architektonické památky
- Příroda v okolí Prosiměřic

Cestopisy
- Novinky
- Nabídka cestopisů

Evropa
- Albánie
- Gruzie
- Chorvatsko
- Makedonie
- Portugalsko
- Řecko
- ©panělsko

Asie
- Izrael
- Mongolsko
- Uzbekistán
- Vietnam

Afrika
- Egypt


Počítadlo návątěv
pocitadlo
 

Nový cestopis o Izraeli


V lednu 2004 se dostala na knižní trh cestopisná knížka z bohaté produkce nakladatelství Akcent v Třebíči, které již vydalo 19 cestopisů z různých koutů světa (USA, Austrálie, Egypt,Thajsko, Korsika, Sicílie, Maroko, Indie, Čína, Aljaška, Indonésie Vietnam atd.- bližší informace a případné objednávky na e-mail: hladikglobe@post.cz - na vše slevy).

Nový cestopis o Izraeli

Autor ing. Jaroslav Hladík, jeden ze zakladatelů prestižního Klubu cestovatelů Hanzelky a Zikmunda GLOBE Prosiměřice (http://globe.euweb.cz) známého cestovatelské veřejnosti především každoročními setkáními cestovatelů CESTY poslední víkend v říjnu v Prosiměřicích, zavede čtenáře nejen na různá historická místa země zrodu tří světových náboženství, ale prostřednictvím postřehů, zážitků ze setkání s místními obyvateli poodhalí i částečný obraz dnešního Izraele. Cestopis mapuje různá místa v zemi, která je přes padesát let zmítána napětím a teroristickými útoky.

Kromě netradičního pohledu, získá čtenář informace turistického charakteru včetně odkazů na studijní literaturu a kontakty na internetu. Kniha je bohatě doprovázena černobílými a barevnými fotografiemi, které autor za pobytu v zemi společně se svým synem Alešem, který zde žil v létech 1997-2001 nafotografovali.

Hladík J.: Izraelská mozaika, str. 144, 110 černobílých a 60 barevných foto. Akcent. Třebíč 2003. Cena 250,- Kč (při objednávce na adrese autora hladikglobe@post.cz je zvýhodněná cena 230,-)
©lapák © 2005