Úvod
- Hlavní stránka

Prosiměřice
- Historie a zajímavosti
- Publikace o Prosiměřicích
- Prosiměřicko na mapě

Vlastivědné zajímavosti
- Znojemsko
- Regionální WWW
- Osobnosti regionu
- Prosiměřické okolí
- Architektonické památky
- Příroda v okolí Prosiměřic

Cestopisy
- Novinky
- Nabídka cestopisů

Evropa
- Albánie
- Gruzie
- Chorvatsko
- Makedonie
- Portugalsko
- Řecko
- ©panělsko

Asie
- Izrael
- Mongolsko
- Uzbekistán
- Vietnam

Afrika
- Egypt


Počítadlo návątěv
pocitadlo
 
Vítejte!

Vítejte příznivci turistiky a cestování na našich stránkách. Chceme vám přiblížit naše zážitky i fotografie z některých koutů světa, které jsme v uplynulých létech navštívili, ještě navštívíme a podělit se o ně s vámi.

Možná, že někoho budou inspirovat k navštívení podobné lokality, anebo zavzpomínají sami na chvíle prožité v místech, které jsme nezávisle na sobě navštívili. Třeba se vám některé informace budou hodit.
Protože jsme místní patrioti seznámíme vás i s historií městečka Prosiměřice, kde bydlíme a s některými turistickými i jinými zajímavostmi blízkého okolí.


Hladík Jaroslav, ing. - učím přírodopis, rád poznávám nové kraje, lidi, jejich život, přírodu, historii i současnost. Fotografuji, publikuji, kreslím, zajímám se o ornitologii, kaktusy a přírodu vůbec. Navštívil jsem více jak 70 zemí v Evropě, Asii a Africe. Velmi mne láká černá Afrika, Jižní Amerika a Mexiko. Už proto, že léta pěstuji kaktusy. Touha cestovat a poznávat mne přivedla v roce 1988 společně s kolegou k založení dnes prestižního Klubu cestovatelů Hanzelky a Zikmunda GLOBE. Bližší informace o klubu na adrese: http://globe.euweb.cz

E-MAIL: hladikglobe@centrum.cz
Hladík Aleš - od roku 2003 pracuji a žiji se svou rodinou ve vinařském městečku Retz v Rakousku. V lednu 1997 jsem odletěl s kamarádem na 3 měsíce do Izraele, ale shodou okolností jsem tam zůstal celých pět let. Můj pobyt inspiroval otce k napsání cestopisu Izraelská mozaika (Akcent 2004). Izrael mám procestovaný křížem krážem i v místech turistům velmi obtížně přístupných. Navštívil jsem desítky zemí v Evropě, Asii a Africe. Orient mně učaroval. Filmuji, fotografuji a chci poznat Austrálii, Jižní Ameriku…

E-MAIL: aleshladik@hotmail.com

Hladík Jaroslav, junior – bydlím s rodiči v Prosiměřicích. Mým koníčkem i částečně pracovní náplní jsou počítače a vše okolo protože pracuji ve firmě se dvěma společníky www.slapak.net . Rád cestuji, navštívil jsem řadu zemí v Evropě a Africe. Aktivně pomáhám v Klubu cestovatelů Hanzelky a Zikmunda GLOBE.

E-MAIL: jarda_hladik@centrum.cz

©lapák © 2005